Speaking :)) - ze dne 26. 11. 2011

21. prosince 2011 v 19:24 |  Věci okolo :))
Dočetla jsem se na vašich blozích (čímž jsem teda porušila slib, že vaše články nemůžu číst :D ), jak to máte s angličtinou, a začala jsem přemýšlet o té mojí :))


Angličtinu mám už asi od 7. třídy a ikdyž vím, že jsem na tom nebyla nejlíp, přesto jsem se přihlásila na střední ve třídě do skupiny maturujících z angličtiny..
První tři roky to bylo s mojí angličtinou nejhorší, protože jsme se neučily.. Ve čtvrtáku nám na skoro všechno předměty včetně angličtiny změnili učitele a to začalo teprve tóčo :D Připadám si, jak kdybych byla blbější než na základce :)) :D
Angličtina mě baví, a hlavně z ní mám lepší známky, než jsem očekávala.. Překvapil mě přístup i naší lektorky Tammy, která je ze státu Washington.. Naštěstí ví, co se od ní očekává a ví, že se s námi má učit a tak mi to vyhovuje.. Pořádá přípravný semináře k maturitě ve škole, takže pecka :))

Nevím, jestli mám angličtinu na špatný nebo na dobrý úrovni.. Ale baví mě a nebojím se mluvit.. Ale přecejen mi některý části dělají problém..
Jak přišel čtvrták, všechno se změnilo.. Sice musíme všechno dohnat, ale dá se to zvládnout.. Na začátku čtvrtáku jsem s bráchou začala chodit do E-clubu, který pořádají američanky žijící u nás ve městě.. :))

Vždycky jsem se chtěla seznámit s cizinci a pokecat s nimi .. A konečně se mi to splnilo.. Seznámila jsem se i s černouškou :)) Vždycky jsem se chtěla seznámit s černochem :D I bráchovi jsem o tom pořád říkala :D

V E-clubu jsem se seznámila s pár novýma lidma a hlavně s američanama :)) Už jsem si povídala s Kurston (Arkansas), s Rosane (Brazílie) a později jsem si povídala na Bonfire, který pořádaly Tammy, Kurston a Karina, se kterou jsem si bohužel ještě nepovídala, se Shanem, který je z Irska a měla jsem dost velký problém se s ním domluvit, protože jsem mu blbě rozuměla..
Jak jsem psala, chtěla jsem vždycky poznat nějakýho černocha.. a proto jsem byla mile překvapená, když jsem stála kousek od Tammy, která si povídala s jedním mladým klukem, který nedávno přijel z USA ( byl v Kalifornii a Philladelphii), když Rosane ke mě přišla a začala si se mnou povídat.. Musím říct, že i přesto, že jí je 55 let, na mě působila hrozně sympaticky.. Nepamatuju si, jestli mi říkala, jak dlouho tu žije, ale snažila se mluvit česky a měla moc hezkou češtinu :)) U ní jsem měla dost velký problém jí rozumět, sice na mě mluvila pomalu, ale má ten brazilský akcent, tak byl trošku problém..

Se Shanem jsem si pokecala až na Bonfire díky bráchovi, Shane totiž do E-clubu (tam byl jednou) nechodil, protože do ČR přijel až letos v září.. Bylo fajn poznat cizí lidi, protože ikdyž se s nima znáte chvilku udělají pro vás věci, který by čech vůbec neudělal :))

Když jsme byli s bráchou na Bonfire, tak nám Karina zazpívala krásnou češtinou Kluse - Pocity se svou hrou na kytaru :D Pak mi Tammy řekla, že ona sice zazpívá českou písničku, ale neví co zpívá :D tak mi to přišlo docela vtipný :)) Nemá ráda, když Tammy na ní mluví pár slovíček česky, protože neví co znamenají.. Tammy tu žije už asi 6 nebo 7 let a naučila se pár slovíček.. A když mluví s námi, tak do toho ty slovíčka plete.. Je vidět, že američanům dělá problém vyslovit C, protože ona místo aby řekla kecáš, tak říká KESÁŠ :D Hodně lidí jí tu má za blázna, protože učí podle toho jak je zvyklá asi z USA a je s ní sranda :))

Musím říct, že ikdyž moje angličtina není nějak slavná a jim taky nebylo nějak skvěle rozumět, ale nakonec jsem se domluvila a můžu s radostí říct, že jsem ráda, že jsem se s nima seznámila, protože aspoň jsem poznala, že každý není jako lidi v česku.. Řekla bych, že cizinci jsou velmi laskaví.. :)) Když něčemu nerozumíte, tak vám to řeknou jinýma slovama a jednodušeji, ještě se vás zeptají, jestli už teda rozumíte :D Sice spolu mluvíte jak blbci, ale dorozumíte se :D
Když jsem naposledy mluvila s Tammy, tak jsem jí říkala, že bych ráda jela jako au-pair a ptala jsem se jí, kdy vyrazí zase do USA... Tak jsem se jí hned ptala, jestli by mě nevzala s sebou, že bych ráda viděla, kde žije a tak :)) a s radostí mi odpověděla, že příští rok.. :)) :D Takže snad spolu pojedeme na výlet do USA :D Sice budu po matuře, ale řekla jsem jí at na mě nezapomene :D

Tenhle článek díky svý nešikovnosti píšu už po druhý, protože se mi nějakým způsobem podařilo vrátit stránku o jednu zpět a text mi zmizel :D určitě je tu něco jinýho, protože tak dlouhej článek, jaký to byl, tak to bych si vážně nikdy nezapamatovala ani za sto let :D :D
Tak doufám, že se bude líbit :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama